arama

Lekeli Bardaklar Nasıl Temizlenir?

Lekeli Bardaklar ile Su İçmek İstemezsiniz Öyle Değil Mi?

Bazı zamanlar bardaklarınızın üstünde beliren lekelere yahut puslu görünümlere şahit olabilirsiniz. İşte bu durum gerek sizleri gerekse de misafirlerinizi rahatsız edecek dolayısıyla da çözümü gerekli kılacaktır. Zira kimse suyunu lekeli bardaklar içerisinde içmek istemez öyle değil mi? O halde önce bardaklarda meydana gelen lekelerin nedenlerini ardından ise bu lekelere engel olabilmek için neler yapılabileceğini öğrenelim ne dersiniz?

Bardakta Oluşan Lekelerin Sebepleri Nelerdir?

Lekeli bardaklar için birçok neden sayılabilir. Bunlardan ilki gerek bayanlara gerekse de erkeklere büyük ölçüde kolaylık sunan kısaca evlerin vazgeçilmezi diyebileceğiniz bulaşık makineleri olacaktır. Tabi ki burada sorun bulaşık makinesi değil bulaşık makinesinde biten tuzdur. Zira bu makineler belli aralıklarla tuzu gerekli kılmakta, bu tuz ise bulaşıkların ışıl, ışıl parlamasını sağlamaktadır. Peki, tek neden bu mudur? Tabi ki değildir. Öyle ki bulaşıklarda kullanılan suyun gereğinden çok klorlu oluşu da lekeli bardakları beraberinde getiren sebepler arasındadır. Bu noktada aşınma unsurunu da göz ardı etmemek gerekir. Zira sıkça kullanılan bardaklar zamanla aşınabilir. Bu durum ise bardaklarda lekeli görünümleri ön plana çıkarabilir. Lekeli bardakların bir diğer nedenine gelindiğinde ise bulaşık makinesine doğru bir şekilde yerleştirilmemesinden bahsedebiliriz. Makine içerisinde yanlış pozisyonlarda duran bardaklar gereği gibi temizlenemediğinde de lekeli bir görünüm sergileyebilirler. Öyle ki yanlış yerleştirilen bardakların içerisi yeterince durulanmayacak bu durum ise deterjan lekelerini beraberinde getirecektir. Son olarak bulaşık makinesi bittiği an kapağın açılmamasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde tam olarak kurumayan dolayısıyla da su lekelerini üzerinde barındıran bardaklar da sizleri leke sorunu ile karşı karşıya getirecektir.

Lekeli Bardaklar İçin Çözüm Önerileri!

Lekeli bardaklar ile mücadele etmekten yorulduysanız dikkat! Yazının devamında sizlere sunacağımız önerilerle lekeli bardaklara son vermeniz mümkün olacaktır. O halde sizlere öncelikle lekeli bardaklarınızı karbonatlı suda bekletebileceğinizi söyleyebiliriz. Kaynatılmış limon tuzlu suyun da bu noktada etkili olduğu çözüm önerilerine sirkeyi eklemeyi de unutmadık. Zira sirke sadece lekeleri gidermekle yetinmemekte, hijyeni de beraberinde getirmektedir.