arama

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı ile Temizlik Önerileri

Son zamanlarda, bulaşık makinesi parlatıcısı evde temizlik yaparken ilk tercihimiz oldu. Bulaşık makinesi parlatıcısı ile dolap temizliği de olmak üzere bir çok yerde kullanıyoruz. Peki başka nerelerde kullanabiliriz?
Bulaşık Makinesi Parlatıcısı ile Temizlik Önerileri

Bulaşık makinesi parlatıcısı en etkili temizlik ürünü olabilir. Özellikle açık renk kıyafet ve halılara dökülen çay, kahve ve yemek lekelerine anında müdahale edilmezse leke bulunduğu yere iyice yerleşir ve kolay kolay çıkmaz. Genel olarak böyle durumlarda devreye kimyasal olan temizlik ürünleri girer. Fakat bazı durumlarda kimyasal olan bu temizlik ürünleri de sonuç vermez.

Bulaşık makinesi parlatıcısıyla leke temizleme günümüzde tercih edilen leke temizleme yöntemleri arasındadır. İnatçı lekelerin temizlenmesinde bulaşık makinesi parlatıcısı muhteşem bir çıkarıcıdır. Bu ürün yalnız halı ve kıyafetlerde değil pek çok farklı yerde de kullanılır.

Bulaşık Makinesi Parlatıcısının Leke Temizlemede Etkili Olduğu Yerler

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı ile Dolap Temizliği

Pek çoğumuz bulaşık makinesi parlatıcısının yalnız bulaşıkları parlattığını düşünür fakat durum böyle değildir. Bulaşık makinesi parlatıcısı ile leke temizleme mutfaktan banyoya kadar farklı pek çok yerde kullanılır. Bunların başında;

  • Seramik derz temizliği gelir. Hatta aşırı kirli balkon derzlerini bile hızlı ve kolay bir şekilde temizlemeyi sağlar.
  • Fırın, ocak vb. çelik aletleri tertemiz yapar.
  • Muhteşem bir halı temizleyicisidir. Her türlü yeni lekeyi kolay bir şekilde çıkarır. Bazı durumlarda halıların yapısına göre bir gün geçmiş lekeleri bile temizlediği görülür.
  • Gömleğe dökülen çay ve kahve lekesine anında müdahale ederek bulaşık makinesi parlatıcı yardımıyla çıkarmak oldukça kolaydır.
  • Tül ve perde yıkarken çamaşır makinesinin deterjan gözüne bir miktar parlatıcı eklemek tül ve perdelerin tertemiz ve pırıl pak görünmelerini sağlar.
  • Mutfak tezgahı ve mutfak dolabını parlatıcı ile silmek tezgahın ve dolapların kısa bir süre içerisinde parlamasını sağlar.

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı Zararları

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı ile Perde Temizliği

Bulaşık makinesi parlatıcısı ile leke temizleme, lekelerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Bunun yanında bir takım zararları da vardır neticesinde parlatıcı bir kimyasaldır ve bünyeye zararı bulunur. Örneğin bir miktar parlatıcı halı üzerine dökülürse halı köpürdükçe köpürür, halıyı defalarca silmek köpükten arındırmak gerekir. Çünkü ürünün kullanım talimatı üzerinde el, yüz, göz gibi çıplak temaslardan uzak durun ifadesi bulunmaktadır.

Dolayısıyla ürünün durulanması önemlidir aksi halde negatif sonuçlara yol açabilir. Günümüzde kanser vakalarının artmasıyla doğal yöntemlere olan ilgi de giderek artmaktadır. Sirke de pek çok alanda olduğu gibi bulaşık makinesi parlatıcısına alternatif olarak iyi bir leke çıkarıcıdır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.