arama

Karıncalardan Nasıl Kurtulunur? Doğal Çözümler

Evdeki karıncalardan doğal ve kesin olarak kurtulmanın yollarını sıraladık. Karıncalardan kurtulmak hiç gözünüzü korkutmasın. Doğal önerilerim ile çok kısa sürede karıncalardan kurtulacaksınız.
Karıncalardan Nasıl Kurtulunur

Bahar ayı gelince karınca sezonunu da açıyoruz. Karıncalardan nasıl kurtulunur diye çözüm arayışına da giriyoruz. Son yıllarda birçok evin ortak noktası olan karıncalar zararsız gibi görünse de eve girdiği anda ele geçirmediği yer kalmıyor. Özellikle yiyeceklerin bulunduğu ortamı seçtiklerinden dolayı oraya ulaşmak için her türlü imkanı deneyerek amaçlarına varıyorlar. Ama bahar ve yaz mevsiminde sık sık yakındığımız durum haline gelen karıncaları da öldürmekten ziyade daha ekolojik yöntemlerle gelmelerini tercih ediyoruz. Hatta inancımızda karınca gelen eve bereket geldiği söylense de karıncalar artmaya ve zarar vermeye başladığı anda bunu engellemek zorunda kalıyoruz.

Evdeki karınca

Peki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

O halde karıncalardan nasıl kurtulunur probleminden muzdarip iseniz, size farklı birçok yöntemler sıraladık. Bunları denerken ev hanımları, bazı metotların etkili olduğunu ama bazı zamanlarda da bu metotların yeterli kalmadığını belirttiler.

Örneğin; bazı karıncalarda salatalık kabuğu işe yarıyor ve onları uzaklaştırıyor. Ama bazı türlerde bu etkili olmuyor ve farklı yöntem denemek zorunda kalıyorsunuz. İşte ev hanımlarına kulak vererek karıncalardan kurtulma sorununun en etkili olan yöntemlerini sizler için bir arada topladık.

  • Kömür Tozu

Kömür Tozu ile Karıncalardan Nasıl Kurtulunur
Karıncaların geldiği yere yani yuvasına kömür tozu koyunuz. Kömür tozu kolayca bulunabilir. Hatta takip ettikleri yol üzerine de kömür tozu serpebilirsiniz.

  • Sabun Koymak

Sabun Koymak ile Karıncalardan Nasıl Kurtulunur

Eğer karıncaların geldikleri yerler düz bir yer ise o kısma katı sabundan bir miktar keserek çıktığı yeri sabunla kapatınız. Sabunu delip çıkması oldukça zor olacaktır. Hatta lavanta kokulu bir sabun ya da kekik sabunu olursa daha etkili olacaktır.

  • Kahve Telvesi

Kahve Telvesi ile Karıncalardan Nasıl Kurtulunur

Kahve telvesi de karıncaların kaçmasına neden olan organik karınca kovuculardan biridir. Günlük olarak geldiklere yere kahve telvesi hazırlayıp o kısmı kapatırsanız karıncaların kısa sürede pes etiğini göreceksiniz. Günlük b işlemi tekrar ediniz.

  • Arap Sabunu

Arap Sabunu ile Karıncalardan Nasıl Kurtulunur

Arap sabunu da karınca kovucu olarak çok etkili yöntemlerden biridir. İster sıvı olsun ister hafif katı arap sabunu olsun, her gün düzenli olarak çıktıkları yere sürünüz. Ayrıca gezdikleri yollara da bir miktar sürebilirsiniz. Hatta bahçe avlunuz varsa, duvarların kenarlarına sürmenin eve karınca girmesine engel olduğu görülmüştür.

  • Karınca Tebeşiri

Karınca Tebeşiri ile Karıncalardan Nasıl Kurtulunur

Eczanelerde satılan karınca tebeşiri kullanan bayanlarda oldukça etkili olduklarını belirtiyor. Karınca tebeşiri ile geldikleri yeri çizip birkaç gün sonra karıncaların yok olduğunu göreceksiniz.

Bütün bu yöntemleri deneseniz dahi her sene karınca gelmeye devam ediyorsa, o halde bahar ayı gelmeden önce bahçenizi doğal ilaçlar kullanarak ilaçlamayı deneyiniz. Böylece karıncalar çıkmadan engellemiş olursunuz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.