arama

Klima Temizliği En Pratik Nasıl Yapılır?

Özellikle yaz dönemiyle ihtiyaç duyulan klima kullanımına başlamadan önce mutlaka klima temizliği yapılarak ortamda hijyen sağlanmalıdır. Cihazınızın filtre temizliği için teknik servis çağırmanıza gerek yok.
klima temizliği en pratik nasıl yapılır

Öncelikle klima temizliği yapmak hem sizlerin hem de klimanızın sağlığı açısından çok önemlidir. Klimanızı belli periyotlarda temizlediğinizde ne gibi artıları olduğunu siz de farkedeceksiniz. Vereceğim klima temizleme önerisi ile 10 dakika da klimanız tertemiz olacak ve klima temizliği için bir teknik servis çağırmanıza gerek kalmayacak.

Klima Temizliğinin Önemi Nedir?

klima filtre temizliği nasıl yapılır

  1. Bakımı yapılmamış olan klimalar bir çok enfeksiyona ve solunum yolu rahatsızlığına neden oluyor.
  2. Ortamda yer alan her türlü kir, tüy veya bakteriyi de içerisinde biriktirdiği için bunları tekrar dışarıya veriyor.
  3. Zamanla klima içinde biriken bu istenmeyen maddeler ise arızalara ve kötü kokulara kadar pek çok olumsuz duruma neden oluyor.
  4. Filtrelerinin aşırı kirlenmesinden dolayı ekstra enerji kullanarak elektrik faturalarınızın artmasına da neden oluyor.

Fakir Climax ile Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

fakir climax ile klima temizliği

Daha yeni belirttiğim gibi klima temizliğinin ne kadar önemli olduğunu okudunuz. Özellikle yaz dönemiyle ihtiyaç duyulan klima kullanımına başlamadan önce mutlaka klima temizliği yapılarak ortamda hijyen sağlanmalıdır. Fakir Climax ile klima temizliği sonrası antibakteriyel hava filtresi sağlıklı hava akışı sağlar ve temizlenen ekipmanlar sayesinde klimanız verimli çalışarak enerji tasarrufu sağlar.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde klima temizliği sağlık ve hijyen için son derece önemli olup, eve servis çağırmadan (servis çalışanından da bulaş kapılma riski var ve ekstra maliyetli) kendiniz temizlik yaparak sevdiklerinizi, ailenizi koruyabilirsiniz. Adım adım klima temizliğini nasıl yapacağınızı anlatalım.

  1. Klimanızın ön kapağını yanlardan açarak, içindeki filtreleri kendinize doğru çekin ve çıkarın.
  2. Filteleri çıkardıktan sonra, Fakir Climax Klima Temizleyici‘yi klimanızın iç kısmına iyice sıkın ve bir bulaşık süngeri yardımı ile ızgaranın yönüne doğru silin. (Sildikten sonra çıkan kire şaşıracaksınız. 😬)
  3. Klimanızın iç kısmında silme işlemi bittiyse, klimanın havalanması için kapağını 2-3 dakika açık bırakın.
  4. Şimdi sıra ilk adımda çıkarttığımız filtrelerde. Önce balkonda veya açık havada iyice çırpın ve daha sonra Fakir Climax Klima Temizleyici’yi her yerine sıkın.
  5. Fakir Climax Klima Temizleyici sıktığınız filtreleri 2-3 dakika beklettikten sonra filtrelerinizi temiz su ile iyice yıkayın. Ve kuruduktan sonra klimanıza tekrar takabilirsiniz.

İşte en pratik klima temizliğinizi bu kadar kolay yapabilirsiniz. Evinize veya ofisinize teknik servis çağırmadan çok rahatça klimanızı temizlemiş olacaksınız. Filtreden akan o simsiyah kiri görünce de onu nasıl soluduğunuza pişman olacaksınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.