arama

Ahşap Dekoratif Raf Önerileri

Küçük Alanlı Evlerde Ahşap Dekoratif Raf Kullanımı

Ev, yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde yeterli boyutlarda olduğu sürece hem doğru bir şekilde dekore edilerek hem de doğru eşyalar kullanılarak daha konforlu bir hale getirilebilir. Bu noktada çok büyük yapılı evlerde kullanılan vitrin, kitaplık, konsol veya mobilya takımı gibi ürünleri tıka basa küçük yapılı bir ev içerisine doldurmak evin kullanışsız, dar alanlı ve yorucu bir hale gelmesini sağlayacaktır. Fakat özellikle bayanlar evlerinde dekoratif küçük süs eşyalarının ve renkli eşyaların mutlaka bulunmasını istediklerinden dolayı küçük alanlı evlerde ahşap dekoratif raf kullanımı en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Yapı marketlerde veya mağazalarda bulabildiğiniz ya da kendi imkanlarınızla yaparak istediğiniz renk ve özellikleri verebileceğiniz bu dekoratif raflar küçük kitaplık tarzı raflar, vitrinler veya resim rafları gibi birçok farklı amaç ile kullanılabilir.

Ahşap Dekoratif Raf Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidir?

Özellikle 40-50 metrekare gibi boyutlara sahip olan stüdyo daireler gibi yapılarda salon alanı çok küçük olduğu için ve Amerikan mutfak ile bağlı olduğu için küçük ve darlık oluşturmayacak şekilde mobilya ve beyaz eşya tercih edildikten sonra elbette ki salon ortamında keyifli bir dekorasyon yapmak isteyebilirsiniz. Bu dekorasyon sırasında ahşap dekoratif raf örnekleri kullanarak daha keyifli bir görüntü sağlayabilirsiniz. Raf seçimi gerçekleştirirken MDF, ağaç veya sunta gibi malzemeler tercih edebilir ve bunların üzerinde farklı boya ve kaplamalarla dekorasyonu renklendirebilirsiniz. Doğal malzemeden yapılmış olmaları, uzun ömürlü olmaları ve dekoratif anlamda çok daha sade bir görüntü oluşturmaları ahşap rafları tercih sebebi yapmaktadır.

Ahşap Dekoratif Raf Nerelerde Kullanılabilir?

Evinizin küçük ortamında daha ferah bir şekilde dekorasyon uygulamak için tercih ettiğiniz ahşap dekoratif raf ürünlerini öncelikle salon ve oturma odasında farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Yerden yüksek bir şekilde duvar üzerinde monte edilen bu raflarda kitap, CD, dekoratif eşyalar ya da sürekli kullanım eşyaları bulundurulabilir. Dar alanlı yatak odaları ve çocuk odalarında daha fazla dekorasyon eşyası ve kitap kullanmak için kullanabileceğiniz gibi mutfak ve banyoda da askı şeklinde kullanabilir ve üzerinde pratik ve gündelik eşyalarınızı sürekli olarak bulundurabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.