arama

İlham Veren Gri Oturma Odası Fikirleri

Gri Oturma Odası Fikirleri mi Arıyorsunuz?

O halde siz de yalnız değilsiniz. Bu çok farklı, hatta sıra dışı gibi sayılan rengi oturma odanıza neler katacağını siz de şahit olacaksınız. Öncelikle yapmanız gereken grinin tonunu belirlemek. Bu konuda hislerinizi dinleyin ve asla çekinmeyin. İstediğiniz gri tonunu yakalamak hiçte zor olmayacak.

Her grinin tonu farklı bir görüntü verir. Oturma odasında gri tonu kendi stilinizi yansıtacağınız muhteşem bir alan olacaktır. Modern tonlar mı, vintage bir görüntü mü, klasik bir tarz mı, yoksa daha sıcak esintiler mi? Karar ver ve oturma odanızın gri tonunu belirleyin.

Farklı Renkleri Birleştirin

Gri oturma odası modelleri tercih edecekseniz, ikili renk kombinasyonları oluşturun. Gri tonuyla en güzel hangi renkler olur diyorsanız, size bakır ve gül rengini önerebiliriz. Griye parlaklık ve canlılık katacak olan bu renkleri oturma grubunuzda, aksesuarlarda, orta sehpanızda tercih edebilirsiniz. Hatta kullanacağınız pembe-beyaz renkli çiçeklerle oturma odanıza kır esintileri katacaksınız.

Sarı Renkle Canlandırın

Koyu bir gri tercih etmek istiyor ve onu canlandıracak, modern bir esinti verecek renk arıyorsanız o halde tercihiniz sarıdan yana olmalıdır. Gri rengini adeta havaya katan, onu canlılık ve hayat veren sarı renkle birlikte oturma odanızda modern bir canlılık gelecek. Son yıllarda iç mimarlarında tercihleri arasında olan bu tarz oturma odasından ayrılmak istemeyeceksiniz.

Gri Koltuk Takımları

Oturma odasında koltuk seçimi yaparken gri koltuk takımlarını es geçmeyin. Hem kullanım açısından, hem de görüntü açısından asla pişman olmazsınız. Koltuğunuzu daha canlı hale getirmek isterseniz, renkli kırlentler işinize yarar. Sarı, turuncu, pembe, yeşil tonlarında renk renk kırlentlerle koltuk takımınıza canlılık katarsınız.

Duvarlarda Gri Renk Esintisi

Oturma odanızda duvar rengi gri olmasını istiyorsanız, genel olarak dekorasyonunuzu da ona uygun şekilde yerleştirmelisiniz. Gri rengi duvarda kullanmaktan asla korkmayın. Fakat kullanacağınız eşyalarda aynı ton olamamasına dikkat edin. İster bir ton açık gri rengi, isterseniz de yukarıda bahsettiğimiz renk tonlarını kullanarak uyumlu hale getirin. Artık kararın kesinse gri otuma odası oluşturmaya var mısın?

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.