arama

Küçük Oturma Odalarınızı Ferahlatacak Öneriler

Küçük Oturma Odalarını Ferahlatmak Mümkün mü?

En küçük ipuçlarını mükemmel şekilde kullanmak, dar alanda akıllı tercihler yapmak istiyor, sevimli ve rahat küçük oturma odanızı muhteşem şekilde dekore etmek istiyorsanız o halde sizlere birbirinden farklı çözüm analizlerini sunuyoruz. Küçük oturma odanızda adım atacak yer bırakacak, hatta sevimli görüntüsü ile ayrılmak istemeyeceğiniz, mekana sahip olacaksınız. Doğru adımlar sayesinde küçük oturma odanızda nasıl ferah bir ortam olacağını görmek içinse galerimizi takip etmeyi ihmal etmeyin.

Şık ve Rahat Tabureler Kullanın

Küçük oturma odasında asla yapılmaması gereken şeyin başında odayı mobilyalarla doldurmamaktır. Bunun yerine odanın genel yapısına uygun kanepe, köşe takımı ya da koltuk seçiniz. Daha fazla oturma alanına ihtiyacınız var ise şık ve rahat tabureler seçiniz. Büyük koltuklarda ve kanepelerden daha az yer kaplayacak ve ayrıca yerini kolayca değiştirme imkanı sağlayacaktır. İstediğiniz alana dekore edebileceğiniz tabureleri çok seveceksiniz.

Fonksiyonlu Mobilyalar Tercih Edin

Son yıllarda mobilyada değişen tasarımlar sayesinde çok fonksiyonel mobilyalar bulabilirsiniz. Hem yatak, hem baza hem de oturma alanı sunabilen, kol kısmında sehpa görevi yapan aparatları olan, yer kaplamadan bir çok işlevi yerine getirebilen mobilyalar küçük oturma odanızda çok işlevsel olacaktır.

Odanızı Dikey Olarak Dekore Edin

Yatay olarak dekore edilen alanlar her zaman daha dar bir görüntü oluşturur. Bunun içinde gözü tavana doğru yükseltecek dikey desenli duvar kağıtları kullanın.

Geometrik Alanları Doğru Kullanın

Özellikle küçük odalar genellikle çatı katında ise sıkıntı oluşturur. Çatının oluşturduğu eğim yüzünden, eğim altında kalan kısımlar, ölü alan olarak görülür. Oysa bu alanları zekice tasarımlarla kullanışlı hale getirip, küçük odanıza işlevsel görüntü verebilirsiniz.

Aydınlatma ve Doğru Renk Seçimi

Aydınlatma da, hem de odanın genel renk seçiminde daima açık renkler kullanmalısınız. Koyu renkler odanızın daha baskın ve küçük görünmesine neden olur. Ayrıca odanız küçük olmasından dolayı koyu renkler size boğucu bir hava katar. Aydınlatmada beyaz tercih edin. Duvar ve genel oda dekorasyonunda beyaz ön planda olmalıdır. Ayrıca depolama alanı olarak da şık ve tarz raflar harika olur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.