arama

Ferah Düzen İçin Gereksiz Eşyalarınızdan Kurtulun

Ferah Düzen İçin Ne Yapabiliriz?

Evinizde düzen işlemleri gerçekleştirirken çok daha ferah bir ortam elde edebilmek için öncelikli olarak yapmanız gereken şey gereksiz eşyalardan kurtulmaktır. Örneğin, küçük bir mimari yapıya sahip olan evinizde salon ortamı için ihtiyaç duyacağınız eşyalar arasında bir oturma grubu ya da çekyat olarak kullanılabilecek bir koltuk, televizyon, küçük bir raf ünitesi, sehpa ve yemek takımı gibi eşyalar bulunabilir.

İhtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde yer alan bu eşyaların yanında dekorasyonu daraltacak bir şekilde fazla raf sistemleri, vazolar, tablolar, dekoratif ürünler ve raflar kullanıyorsanız, bunlar gereksiz eşya niteliğinde yer alır. İşte bu noktada ferah düzen sağlayabilmek için gereksiz eşyalar uzaklaştırılmalıdır.

Ferah Düzen Uygulamalarında Gereksiz Eşyalarım Belirlenmesi

Evinizde özellikle salon ve oturma odası alanlarında ferah düzen uygulamaları sağlamak istiyorsanız, öncelikle hangi alanlarda gereksiz eşyaların bulunduğunu tespit etmelisiniz. Salonda yıllardır fazla bir şekilde yer tutmakta olan ve göz yorucu özellikler sağlayan vazo, hobi eşyaları, kitaplar, fazla tablolar, dekoratif süsler, mumlar ve abajurlar gibi eşyaları belirledikten sonra bu eşyaları özel bir şekilde paketledikten sonra bir koli içerisinde toplayabilir ve evinizin ardiye olarak ayırdığınız bir bölgesinde istifleyebilirsiniz. Sadece oturma alanlarında değil mutfakta her zaman kullanmadığınız katı meyve sıkacağı, narenciye sıkacağı gibi ürünleri aynı şekilde kaldırabilir ve yatak odasında giyilmemiş fazla eşyaları ve kullanılmayan fazla rafları ortadan kaldırarak ferahlık elde edebilirsiniz.

Ferah Düzen Sağlamak İçin Gereksiz Eşyaların Uzaklaştırılması

Evinizin salon, oturma odası, banyo, mutfak ve yatak odası gibi bölümlerinde ferah düzen sağlamak için belirlemiş olduğunuz gereksiz eşyaları seçtikten sonra bu eşyaları evinizden ulaştırmanız gerekir. Bu eşyaları evinizden uzaklaştırmak ve evinizde daha fazla alan kazanabilmek için kullanabileceğiniz birkaç seçenek bulunmaktadır. Öncelikle vicdani olarak ve hatıra anlamında değer taşımayan eşyalarınızı başkalarına hediye edebilir veya internet ortamında ya da esnaf mağazalarında satışa çıkarabilirsiniz. Eşyalar içerisinde çevrenizdeki öğrenci, yeni evli çiftler veya dostlarınıza yarayacağını bildiğiniz parçaları özellikle hediye etmek size daha iyi gelecektir. Bu noktadan sonra tekrar aynı sıkıntıyı yaşamamak için alışverişlerinizde yeni eşyalar alırken eskilerin bir kısmını uzaklaştırmaya ve çok gerekli bulunmadığı noktada bu eşyaları almamaya dikkat etmelisiniz.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.