arama

Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları

Küçük Banyoları Büyük Göstermek Mümkün mü?

Banyoları daha büyük göstermek için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz. Yerden ve görselden avantaj sağlamak için fayda sağlayacaktır.

Açık Renk Fayanslar

Açık renklerde fayans kullanmak banyoları daha büyük göstermek için iyi bir yöntemdir. Çünkü koyu renkler iç mekânı daha daraltırken açık tonlar baskın olduğunda çok daha geniş bir ortam sağlanır. Dolaplar, fayans, duvar rengi, lavabo, küvet ya da duşa kabin beyaz, kırık beyaz tonlarda olmalıdır.

Eşit Aydınlatma

Bir ortamı daha ferah ve geniş gösteren başka bir detay da her yerin aynı derecede aydınlatılmasıdır. Yani banyoyu geniş göstermek için her bölgesinde ışıklandırma olmalıdır. Işık voltajını artırabilir ya da ek sistemler kullanabilirsiniz. Tabi buhar ve neme dayanıklı ürünler seçmek işe yarayacaktır.

Duvardaki Boşluklara Dolap

En iyi geniş gösterme yollarından biri duvarlardaki boşlukları değerlendirerek dolap yaptırmaktır. Dolap için yer yoksa sıra sıra raflar da kullanabilirsiniz.  Önemli olan, ortalıktaki bütün deterjan, havlu, şampuan ya da diğer malzemeleri bir arada toplamak, genel görüntüyü olabildiğince pürüzsüzleştirmektir. Böylece daha ferah alan yaratabilirsiniz.  Ayrıca bu şekilde dekorasyon artısı da sağlanır. Daha stil sahibi bir banyonuz olur. Genel bütünlüğü bozmayan ürünler kullanılabilir.

Çekmeceleri Çoğaltmak

Duvar dışında yerde çözümler arıyor ve bu şekilde banyoda yer açmak istiyorsanız çekmecesi bol olan komodin benzeri ürünler alabilirsiniz. Uzunlamasına yatay veya daha farklı birçok seçenek yapı marketlerde, mobilyacılarda veya ikinci el mağazalarda bulunabilir. Bu ürünler, özellikle havlu, küçük malzemeleri ideal şekilde toparlayacaktır.  Bu da ortamın daha açık ve geniş görünmesine katkı sağlar. Ancak dolap seçerken raflarla, diğer malzemelerle genel uyum olmalıdır. Bütünde tarzınızı yansıtan seçimler yapabilirsiniz. Böylece daha güzel görüntü çıkacaktır.

Ayna Seçimi

Banyoda kullanılan ayna seçimi büyük olursa yansıtma etkisi nedeniyle daha büyük banyo görüntüsü sağlayacaktır. Özellikle küçük banyoları büyük göstermek için bu yöntem epey faydalı olabilir.  Yan duvarlarda ya da karşı duvarda, hangisi size uygunsa çerçevesi olmayan şık bir ayna kullanabilirsiniz. Bu sayılanlar dışında banyonuzda bölmeli yerleri yok etmek da genişletme etkisi yapacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.