arama

Evin Düzeni Sürekli Nasıl Sağlanır?

Evin düzeni sağlamak her kadının ortak derdidir. Özellikle kalabalık bir aile ortamı varsa bu ev düzeni işi daha da zorlaşır. Bu yazımda, bu zorluğu en aza indirgemek için önerilerimi bulacaksınız.
Evin Düzeni Sürekli Nasıl Sağlanır

Evin düzeni sağlamak gözünüzü korkutmasın. Her kadın evinin daha temiz ve daha derli toplu olmasını ister ve bunun için temizlik yaparlar. Bunu hem kendileri için hem de gelecek olan misafirler için daha hoş görünümlü ve davetkâr olabilmek için yaparlar. Bir ev kirli veya dağınık bir şekilde ise, bu kendi evimiz dahi olsa, girmek istemeyiz ve böylesi bir evler her insanın enerjisini emecek türdedir.

Evin Düzeni Sağlamak Zor Mudur?

Evin Düzenli Olması İçin

Kadınların ister küçük ister normal boyutlarda ya da büyük bir evleri olsun, o evlerini temiz tutmaya özen göstermelidirler. Temizlik bazen kadınlar için özellikle de çalışan kadınlar için oldukça zorlu bir işe dönüşebilmektedir. Temizlik aralarını yani günlerini uzattıkça ve ev daha da kirli bir hale geldikçe el hiçbir işe gitmez olur ve işin içinde çıkamaz hale gelinmektedir.

Bunun omuzlarda bir yüke dönüşmemesi için aslında yapılması gerekenin ne olduğunun her kadın farkındadır.  Buda evdeki sağlanan düzendir.  Hem evin düzeni tutmak hem de düzenli aralıklarla temizlik işi yapılmalıdır. Ayrıca bu evin düzeni korumak için evleri sade bir şekilde döşemek gerekmektedir. Toz tutacak küçük dekoratif unsurlardan, gereksiz ve fazla eşyalardan var ise kurtulunması yok ise de alınmaması gerekmektedir.

Kısacası evdeki dekorasyonu en baştan uygun bir şekilde yapmakta düzen ve temizlik işlerini bir nebze olsun kolaylaştıracaktır. Ayrıca, yılda bir ya da iki sefer olmak üzere evde derin bir temizlik yapmak da diğer zamanlar yapılacak olan temizlik işlerinde daha fayda sağlayacaktır.

Evin Daha Temiz ve Düzenli Gözükmesi İçin;

Evin Düzeni Sürekli Nasıl Sağlanır

 

  • Antrenin düzenli tutulması gerekmektedir. Çünkü evin ilk girişidir yani herkesi karşılayan kısmıdır burasının temizlik ve düzen konusunda daha çok dikkat edilmesi gerekir.
  • Mutfak lavabosununun her zaman daha temiz, mutfağında daha düzenli olması gerekir.
  • Evde bir organize olması lazımdır. Eşyaların yerleri belli ve temiz şekilde olmalıdır. Ev dekorasyonu salon için önemlidir.
  • Temizlik yapma zamanını daha önceden kararlaştırmak gerekir. Şu aralıklarla düzenli şekilde yapacağım gibi.
  • Temizlik daha eğlenceli hale getirmeye çalışılmalıdır. Bunun için de müzik en iyi seçenektir.
  • Ve fazla kirli çamaşır biriktirmemeye özen gösterilmelidir. Çünkü temiz çamaşır kokusu evi temizleme ve evi toplama isteğini arttırıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.