arama

Çekmece Düzeni İçin Pratik Çözümler

Çekmece Düzeni İçin Pratik Çözümler

Çekmece bir çeşit depolama alanıdır. Bu alanların düzen içinde kullanılması aranılan eşyaların kolaylıkla bulunmasına olanak sağlar. Birçok insan düzene soktuğu çekmeceleri kısa sürede karmaşık hale getirir. Bunun yaşanmasının en önemli nedeni sınıflandırılmaması, ayraç kullanılmaması ve ihtiyaca göre düzene sokulmamasıdır. Çekmece düzeni için kullanılacak olan ürünleri satın alabilir yahut evde kendiniz yapabilirsiniz.

Çekmece Düzeni İçin;

Çekmece Düzeni İçin Pratik Çözümler

  • Evde bulunan PVC plastikten yapılan borular kullanılabilir. Bu borularlar küçük şekilde kestikten sonra fuları düzene sokmak adına kullanmak mümkün hale gelir.
  • Plastik ya da mika olan küçük kek kalıpları da pratik çözüm imkanı sunar. Kalıpların içine oldukça minik, kaybolması kolay olan eşyaları koymak yeterli olur. Bunun için fincan bile kullanılabilir.
  • Kalın karton yardımıyla yapılacak olan çekmece içi ayraçları çorapları ve iç çamaşırlarını ayırmak için idealdir.
  • Makyaj malzemelerinin hepsi bir çanta içine koyulduğu zaman karmaşa ortaya çıkar. Bir far bulmak için belki de bütün çantayı dökmek gerekir. Bu aşamada çekmecelerin içine uygun maliyetlerle alınacak olan plastik kaplar koyulabilir. Kullanıma ve ürünün çeşitlerine göre bu şekilde depolamak mümkünüdür.
  • İç çamaşırları konusunda da düzenleme yapmak gerekir. Alt çamaşırlar, çoraplar ve üst çamaşırlar kartonda ya da plastik malzemelerden yapılacak olan ayraçlar ile renklerine göre ayrılmalıdır.
  • Kravat ve saatler içinde çekmecelerin içinde ayraç tarzı materyallerin kullanılması düzen adına gereklidir.

Mutfakta Çekmece Düzeni Nasıl Sağlanır?

Çekmece Düzeni İçin Pratik Çözümler

Mutfaklarda kullanılan aksesuarların listeleri oldukça uzundur. Çekmecelerin düzenli olması kullanılacak olan eşyaların özelleştirilmesini sağlar. Peki çekmece düzeni nasıl sağlanır?

  • Özellikle çatal, kaşık ve bıçaklar için mutlaka kaşıklık kullanımı yapılmalıdır.
  • Sık kullanılmayan ürünler çekmece kaşıklık rafının altındaki boş alanda istiflenmelidir.
  • Örtüler, önlükler ve diğer tekstil ürünlerinin düzenli şekilde depolanması için öncelikli az yer kaplayacak şekilde katlanması gerekir. Gerekirse bu ürünler içinde ayraçlar kullanılmalıdır.
  • Servis çatal ve kaşıkları gibi büyük ürünler için bir kutu ya a büyük haznesi olan kaşıklık modelleri tercih edilebilir. Bu ürünler plastik ya da ahşap olarak tamamen mutfak dekorasyonuna uygun şekilde seçilmelidir. Düzene sokma adına kesinlikle dekorasyonun dışına çıkılmamalıdır. Ev ve mutfak dekorasyonu ile bütünlük sağlamak önemli bir adımdır.
etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.