arama

Pratik Dolap Düzeni Nasıl Sağlanır?

Pratik Dolap Düzeni Nasıl Sağlanır

Pratik dolap düzeni önerileri olarak dolaplarda yeriniz dar ve kıyafetleriniz, kitaplarınız, eşyalarınız çoksa, kıyafetleri, kitapları ve eşyaları dönem dönem kaldırıp, mevsime ya da değişen zevke uygun olanları koymak gereklidir.

İşte tam da bu noktada hem dolap temizliği yapın, hem de daralma noktasına gelmeden dolap dağınıklığına ve yer darlığına son verile bilir. Dolap düzenlemesini pratik yollarla çok daha iyi bir şekilde düzenlemek için pratik dolap düzenleme önerileri ne göz atılmalıdır.

Dolap Düzeni İçin Pratik Öneriler

En Pratik Dolap Düzeni Nasıl Sağlanır

  • Kategorileştirin

Dolabın bölümlerini kategorileştirin ve zevkinizi göre döşeyin. Aynı kıyafetleri, kitapları ya da diğer kıyafetleri aynı düzen içinde konulması hem kolaylık hem de dağınıklığı önleyecektir.

  • Renk Düzeni Zevkinizi Yansıtsın

Renk uyumları dolabın dış görüntüsünde ilk etkileyici hatta dikkat çekici şeydir. Güzel bir renk uyumu düzenli bir dolabın varlığı demektir.

  • Büyük Dolap Değil Yeterli Alan Önemli

Büyük ve içini doldurulamayan evde görüntü kalabalığı yapan büyük dolaplar hem gereksiz hem de temizleme zorluğu çıkan eşyalardır. Sadece yeterli alanı kendinize yaratın ve zevkinize göre düzenleyin.

  • Dolap İçi Raflar Alın

Dolabınızda hem daha çok alan kaplamak hem de daha çok eşyaya yer açmak için dolap içi düzenleyici ve raflar bulunmaz Hint kumaşı vazifesini üstlenmektedir. Bu durum pratikliği sağlayacaktır. Temizliği kolay ve maddi yönden çok masrafı olmayan düzen sahibi eşyalardır.

  • Kullanılmayan Eşyaları Kaldırın

Kullanılmayan kitap, kıyafet ya da eşyaları poşetleyip kaldırın ve el altında olan dolaplarda daha çok kullanılanları tercih edin. Bu durum dolap kullanımını daha pratik hal getirecektir.

  • Dolap İçinde Bölmeler Yapın

Pratik dolap düzeni için dolap içinde bölmeler yok ise Kutular yardımıyla bu bölmeyi oluşturarak çekmece şeklinde kullanabilir dolabın daha düzenli olmasını kolaylıkla sağlaya bilirsiniz.

  • Eşyalarınızı Kolay Erişe bilirlik Kuralına Göre Düzenleyin

Kullanım sıklığı ve tercih noktanıza göre kolay ulaşa bilirlik kuralına göre düzenlemek dolaptaki sizi daha çok yansıtır. Moda olduğu söylenilen nostalji başlığının altındaki dağınıklığı bir kenara bırakın ve erişe bilirlikle düzenin tadına varacak bir zevk anlayışına sahip olun. Daha şık daha düzenli bir görünüm sunacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.