arama

Evinizin Sürekli Düzenli Olması İçin Pratik Öneriler

evin düzenli olması

Herkes Evinin Sürekli Düzenli ve Temiz Olmasını İster

Evinizi her gün baştan aşağı temizlemek, özellikle büyük evler için katlanılır gibi değildir. Hele bir de titiz bir insansanız, her zaman temiz ve düzenli tutmak için temizliğe girişirsiniz. Fakat özellikle çocuklu aileler için bu durum biraz daha zordur. Bu sebeple evin düzenini korumak, pratik yoldan dağınıkla baş etmeyi kim istemez? Sizin için günlük olarak yapılması gereken, uzun vadede etkili çözümleri bir araya topladık. Evinizin sürekli derli toplu olması için pratik bilgiler nelerdir?

Evinizin Sürekli Derli Toplu Olması İçin Pratik Bilgiler

Yaz ayı, kış ayı demeden günde en az bir saat evin tüm camlarını açın ve havalanmasını sağlayın. Böylece evde kirli hava birikmiş olmayacaktır. Hele bir de ev içerisinde sigara içiyorsanız evi havalandırmanız şarttır. Bunun yanı sıra düzenli bir şekilde evinizi havalandırmak nem dengesini korur ve küflenmeleri ortadan kaldırır.

evin düzenli olması

Evinizin sürekli derli toplu olması için pratik bilgiler arasında yatakları toplamak vardır. Eğer çocuklarınız varsa mutlaka yataklarını kendilerinin toplaması gerektiğini öğretin. Zaman içerisinde yatak toplamak bir rutin haline gelecektir ve eskisinden daha kısa zamanda toplayacaklardır. Aynı şekilde sizde yataklarınızı toplayarak onlara örnek olabilirsiniz. Yatak odasında bir depolama alanı yaparak az sayıda kullanılan eşyaları oraya yerleştirmenizde de fayda vardır.

evin düzenli olması

Elektrik süpürgesi temizlik açısından muazzam bir alettir. Yalnızca yerleri süpürmek için değil, koltukları ve evin bazı kısımlarını da yine elektrik süpürgesi ile temizleyebilirsiniz. Güçlü elektrik süpürgeleri hatta suyla çalışan süpürgeler çoğu kez tozu bile çekmekte ve toz kalkmasını engellemektedir. Her şeyden önce paranıza kıyıp suyla çalışan güçlü bir elektrik süpürgesi almanız sizin yararınıza olacaktır.

Dekorasyonun Önemi

Öncelikle evinizin temiz ve toplu görünmesi için dekorasyonu da çok önemlidir. Evinizin sürekli derli toplu olması için pratik bilgiler dediğimizde fazla eşya bulundurmayın. Gereksiz olan ne varsa atmak yerine ihtiyacı olan birilerine vermenizi tavsiye ederiz. Sizde evinizde sadece ihtiyacınız olan şeyleri barındırın. Çok fazla süs eşyası bulundurmayın. Süs eşyaları eve bir hava katsa dahi fazlası sizin için eziyet haline gelirken aynı zamanda çirkin bir görüntü ortaya koyar. Ayrıca bir depolama alanı edinmelisiniz. Örneğin yataklarınızı çekmeceli ya da baza şeklinde alırsanız altına birçok eşya yerleştirebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.