arama

Banyo Düzeni Sağlamanın En Pratik Çözümleri

banyo düzeni sağlamanın en pratik çözümleri

Dairenizdeki en önemli odalardan biri de banyodur. Diğer odalara göre daha küçük boyutta olan, fakat aile üyelerinden hatta gelen misafirler tarafında da kullanılan, hijyenik ve her zaman düzenli olması gereken alandır. Bundan dolayı banyo düzeni sağlamak oldukça önemlidir. Dolayısıyla banyo düzeni sağlamanın en pratik çözümleri olarak değerli bilgiler hazırladık.

Banyo Düzeni İçin Fazla Eşyaları Kaldırın

banyo düzeni sağlamanın en pratik çözümleri

Bakıldığı zaman bazı eşyalar banyoda kötü bir görüntü kazandırır. Fazla eşyaları su geçirmez bir sepet, çanta ya da dekoratif bir kutu içerisine koyun ve bunları sizin için uygun bir yere asın. Kapı kolu, duvar ya da kalorifer petekleri olabilir. Günlük kullandığınız kozmetik ürünleri ise kolay ulaşacağınız yerlerde muhafaza ediniz. Onları lavabonun yanındaki tezgaha koymak isterseniz , zarif bir tepsi veya sepet kullanın. Bu tarz ürünler hem düzgün bir görüntü hem de göze hitap ederek sıcaklık hissi verir.

Daha az kullandığınız ürünleri ise (havlu, kozmetik ürünler, temizlik bezleri, tuvalet kağıdı vb. ürünler) lavabonun alt dolaplarına ya da rafa koyunuz. Hatta daha şık görünmesi için yine çeşitli sepetler tercih edebilirsiniz. Özellikle küçük banyo düzeni olarak bu tarz fikirler oldukça işinize yarayacaktır.

Banyo Temizliği ve Düzeni Sağlamak İçin Uygun Bakımları Yapınız

Banyo düzeni sağlamanın bir başka yöntemi de elbette günlük temizliği ihmal etmemektir. Kirli havlular, eski duş perdeleri, küflü klozetler, nemli eşyalar, kireç lekeleri  banyo düzenine gölge düşüren en önemli ayrıntılardır. Bunun için günlük hoş kokulu ve güçlü leke çıkartıcıları tercih ederek temizliği kolaylaştırabilirsiniz. İnanılmaz bir estetik çekicilik oluşturmak içinse, masa üstüne ya da yeşil bitki saksılarına hoş kokulu bir çiçek buketi yerleştirin. Ayrıca mutlaka tek kullanımlık temizlik bezleri, ıslak mendil ve birkaç mikrofiber temizlik bezleri kolay erişebileceğiniz bir sepete koyunuz.

Tuvalet içinse günlük temizlik mutlak yapılmalıdır.  Ayrıca duşakabin ve zemin temizliği de yapılması gerekir. Saç, toz vb. kirler devamlı banyoda oldukları için bu noktada titiz davranmalıyız. Ayrıca lavabo ve banyo bataryaları içinde kireçlenmeye karşı önlem alınmalıdır. Son olarak ise sık sık havalandırılmalı ve hoş koku verecek ürünleri kullanmak gerekir. Böylece banyo düzeni sizin için başta zor gelse de zamanla bu düzene devam ettiğiniz takdirde oldukça pratikleşen bir temizlik olacaktır.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.