arama

Pratik Çamaşır Katlama Önerisi

Çamaşırlar yıkandı, ütülendi, peki bu kadar işten sonra çamaşırlar nasıl pratik katlanır mı diyorsunuz? Pratik çamaşır katlama ipuçlarım sizlerle.
pratik çamaşır katlama önerisi

Pratik Çamaşır Katlamayı Öğrenin

Her ne kadar titiz, temiz ve düzenli bir insan olsanız da çamaşır katlamak size de eziyet gibi geliyor öyle değil mi? Tek seferde yıka, tek seferde kurusun ve tek seferde katlamak, yerleştirmek zorunda kalmak. Fakat her zor işin bir de pratik çözümü vardır. Tabi ki çamaşır katlamanın da pratik çözümleri olduğunu söylersek yüzünüzü biraz güldürebiliriz, pratik çamaşır katlama önerileri ile rahat edeceksiniz. O halde çamaşırlarınızı daha hızlı katlamak için fikirler nelerdir bir göz atalım.

Pratik Çamaşır Katlama İçin Fikirler

Öncelikle sormak istiyorum, internet üzerinde videolarda kolay çamaşır katlama videolarını izlediniz mi? Çünkü bu videolarda çamaşırlarınızı daha hızlı katlamak için fikirler veren birçok kişi bulunmakta. Bu videolarda size nereden tutmanız gerektiğini, nasıl tek bir hareketle çamaşır katlayacağınızı öğretiyorlar ve bu gerçekten işe yarıyor.

Çamaşırlarınızı daha kolay katlamak istiyorsanız kendinize düz bir alan örneğin bir masanın üzeri gibi yer belirlemelisiniz. Düz bir alanda çamaşırlarınızı daha kolay katlayabilirsiniz. Ayrıca iç çamaşırlarını katlamayın. Özellikle sutyenleri katlamak, kalıpları birbirinin içerisine sokuşturmak yapılarını bozacaktır. Bu sebeple düzenli bir şekilde art arda koyun çekmecenize. Külotları ise katlamak yerine çekmecenizde kendinize bir yer belirleyin ve hepsini düz bir şekilde üst üste koyun.

Teknolojinin gelişmesi ile çamaşır katlamakta çok daha kolay bir hal aldı. Belirtmek isteriz ki evet böyle bir makine yapıldı. Çamaşırı yukarıdan atıyorsunuz aşağıdan katlayarak alıyorsunuz. Fakat henüz alınabilecek kadar ucuz değil ve tamamen piyasanın içerisine düşmedi. O sebeple şimdilik hızlı katlama fikirlerine devam.

Elbise Dolabınızı Düzenleyin

pratik çamaşır katlama önerisi

Pratik çamaşır katlama ipuçları arasında dolap düzeni çok önemlidir. Kendinize hem asılacak yeri olan hem çekmeceleri olan hem de katlayıp konabilecek alanları olan dolap edinmelisiniz. Katlayıp koyulacak eşyalar için raf alanları geniş olmalıdır. Böylece çok katlama yapıp sıkıştırmak yerine ikiye katlama yaparak üst üste koyabilirsiniz. Bu fikir pantolonlar için oldukça idealdir.

Ayrıca katlamak istemediğiniz tüm o tişörtleri asmak işinizi kolaylaştıracaktır. Tişörtlerin askıdan düşmemesi için birkaç askınıza silikon tabancası ile omuzların geleceği alanlara silikon sıkın ve kurumasını bekleyin. Askıdan düşen tişörtlerinizin silikon sayesinde düşmediğini göreceksiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.