arama

Koyu Renk Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanmalıdır?

Koyu renk kot pantolonlar yıkanırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Yıkandıktan sonra kot pantolonunuz soluyor mu?
Koyu renk kot pantolonlar nasıl yıkanmalıdır?

Kot Pantolonların Renk Atmaması İçin Nasıl Yıkanmalıdır?

Son yılların popüler parçaları arasında bulunan koyu renk kot pantolonlar pek çok kişinin gardırobunda bulunur. Günlük hayatta veya gece davetlerinde rahatlıkla tercih edilen jeanlar kişiye şık ve zarif bir görünüm kazandırmanın yanında fazla kiloları izole etme açısından da oldukça başarılıdır. Bunun yanında koyu renk pantolonların en büyük dezavantajları arasında boya akıtma problemi vardır. Bu durum yalnız ucuz jeanlarda meydana gelmez, tasarım olup fiyat açısından yüksek olan pantolonlarda da meydana gelebilir.

Birkaç kez yıkanmasına rağmen renk vermeye devam eden jeanlar zamanla sinir bozucu bir hal alabilir. Peki yeni alınan kot pantolonun boya vermemesi için yapılması gerekenler nelerdir? Yeni aldığınız kot pantolonu tuzlu suda bekletin cevabı bu soruya verilebilecek cevapların başında gelir.

Ters Çevirip Atmayı Unutmayın

Koyu renk kot pantolonlar nasıl yıkanmalı

Koyu renk pantolonların yıkama ertesi renginin solması ya da çizgi çizgi iz bırakması karşılaştığımız problemlerin başında gelir. Özellikle kadınların popüler renkleri arasında bulunan koyu renk ve siyah tonlardaki jeanların daha ilk yıkamadan sonra soluk ve eski gibi görünmesi hemen hemen pek çok kişi tarafından tecrübe edilmiştir. Rahat ve kullanışlı giyim avantajı sunan koyu renk pantolonları doğru yöntemler sayesinde ilk günkü rengini koruyarak daha uzun süre giyebilmek mümkün. Yeni aldığınız kot pantolonu tuzlu suda bekletin önerisinden sonra diğer bir öneri de koyu renk jeanları ters çevirerek makineye atıp yıkama vardır. Böylelikle sürtünme azalacağı için kıyafetlerin solması engellenir.

Koyu Renk Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanmalıdır?

kot pantolonlar nasıl yıkanmalıdır

Hassas olan bu pantolonlar asla diğer renkli çamaşırlarla birlikte yıkanmamalıdır. Yalnız kotlarla ya da tek olarak yıkanmalıdır. Yeni alınan kot pantolonların ilk yıkamadan önce soğuk ve tuzlu suda 12 saat bekletmek jeanların renklerinin sabitlenmesi açısından oldukça faydalıdır. Yeni aldığınız kot pantolonu tuzlu suda bekletin önerisinin yanında jeanları her yıkama öncesi sirkeli suda bekletmek de jeanların solmamasında renklerin sabitlenmesinde etkilidir. Koyu renk jeanları yüksek ısıda yıkamak, fazla güneşe maruz bırakmak, kurutma makinesinde kurutmak, yanlış deterjan ve kalitesiz ürün tercihi de ürünlerin çabuk solmasına ve deforme olmasına sebep olur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.