arama

Küçük Mutfağı Büyük Göstermek İçin Pratik Fikirler

Mutfak, evin en önemli yeridir. Çünkü her ailenin beraber en çok zaman geçirdiği yerdir. O yüzden küçük mutfağı büyük göstermek için yollar aranmaktadır. Pratik dekorasyon ve düzen önerileri ile rahata kavuşacaksınız.
küçük mutfağı büyük göstermek

Küçük mutfağı büyük göstermek gözünüzü korkutmasın. Mutfağınızın işlevselliğini artırmak için yeni ev almak mı, yoksa bazı küçük dokunuşlarla sahip olduğunuz mutfağı baştan sona değiştirmek mi? Sizce hangisi kulağa daha hoş geliyor? Elbette ikinci seçenek, hem maddi hem de psikolojik olarak daha kolay olacaktır. O halde siz de mutfağınızın işlevsel olmasını ve küçük mutfakları büyük göstermenin yollarını arıyorsanız sizler için birkaç tüyo hazırladık.

  • Kalabalıklardan Kurtulup, İşlevsel Ürünlere Yer Açmak

küçük mutfağı büyük göstermek için öneriler

Restoranların birçoğunun mutfağına dikkat ettiniz mi? Her gün yüzlerce müşteriye damak lezzetini sunarken, devasa mutfaklar kullanmıyorlar. Küçük ama işlevsel bir mutfağı tercih ediyorlar. Çünkü kalabalık ve işlerine yaramayan hiçbir aleti mutfakta yer vermiyorlar. O zaman öncelikle küçük mutfağı geniş göstermenin ilk yöntemi kullanmadığımız ürünlere veda etmek. Bunun dışında küçük ev aletlerinde her bir ürünü ayrı ayrı almak yerine tek bir ürünün birden fazla işlevsel olmasına dikkat ediniz.

  • Küçük Alet Depoları Oluşturma

Küçük mutfak aletlerinizi, büyük mutfak eşyalarınız için gerekli depoyu mutfağınızda oluşturmalısınız. Hatta balkonunuz eğer kapalı ise, bu eşyalarınızı koyacağınız dolap yaptırabilirsiniz. Eğer mutfak balkonunuz uygun değilse, mutfak içine bu tarz dolap çok işinize yarayacak. Yapı marketlerinde bu tarz ürünleri incelemek için bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz. İşinize yaracak ve size fikir verecek muhteşem ürünler bulacağınıza eminiz.

  • Mobilyaların İşlevselliğini Artırın

küçük mutfağı göstermenin yolları

Küçük mutfakları geniş göstermenin bir başka yöntemi ise mobilyaların işlevselliğini artırmak. Katlanabilir bir masa, geri çekilebilen dolap arası raflar, kullanışlı sepetler hem dekoratif hem de kullanışlı raflar çok işinize yarayacaktır. Fakat bu noktada seçeceğiniz her malzemenin mutfakta yer kaplamayacak olmasına dikkat ediniz.

  • Mutfak Aydınlatması ve Renk Seçimleri

Aydınlatma evin hangi bölümü olursa olsun oldukça etkilidir. Hele ki küçük mutfaklar da etkisine inanamayacaksınız. Kapıdan girdiğinizde ışıklandırmanın oldukça dengeli, yumuşak ve beyaz bir aydınlatma olmasına dikkat ediniz. Beyaz renkli ampuller mutfağın geniş görünmesinde ki etkisine inanamayacaksınız.

Küçük mutfakları geniş göstermenin bir başka yöntemi ise renk seçimlerinde açık, yumuşak geçişler sağlayacağınız renklere sıcak bakmanızdır. Tek renkten ziyade dekorasyonda, mutfak mobilya ve mutfak eşyalarında ikili renkler kullanmanız harika tercih olabilir. Mesela turkuaz ve beyaz bir kombinasyonla oluşturulan bir mutfak hem ferah hem de geniş görünecektir. Eğer üçüncü bir renk ilave etmek isterseniz açık yeşil tonlarına ne dersiniz? O halde kolları sıvayın ve küçük mutfağı geniş göstermek için çalışmalara başlama zamanı geldi. 🥳

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.