arama

Buzdolabı Kokusu Nasıl Geçer? Çok Pratik 4 Yöntem

Buzdolabı Kokusu Nasıl Geçer

Özellikle uzun seyahat dönemlerinde daha sık karşılaştığımız, elektrik kesintisinden dolayı buzdolabı içerisinde bozulan yiyecekler nedeni ile ağır bir koku meydana gelir. Bunun dışında bozulan yiyeceklerin buzdolabında oluşturduğu koku rahatsızlık verir. Dolayısıyla “Buzdolabı kokusu nasıl giderilir?” sorusu beynimizi yorar. Bu yanlış kullanım ve bazı nedenlerden dolayı oluşan bu kokuları gidermek içinde elbette bayanlar olarak etkin çözümler bulduk.

Elektrik Kesintisinden Sonra Oluşan Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi elektrik kesilmesi ile buzdolabındaki yiyeceklerin çürümesi ile beraber dayanılmaz bir koku oluşur. Genelde uzun bir seyahat dönüşünde rastlanan bu durumda, bir de dondurucu kısmında etler bozulmuşsa, işte o zaman durum çok vahimdir. Karşılaştığınız bu manzara karşısında moraliniz bozulsa da çözümü asla yok diyemeyiz. Bunun için denenmiş ve etkili buzdolabı kokusu giderme yöntemlerini sizler için sıralayacağız. Bu yöntemlerden hangisi sizin için daha pratik ve etkili olacaksa bu yöntemi tercih ediniz. Ayrıca deneyimlerinizi de bizimle paylaşmayı elbette unutmayın. Böylece bayanlar olarak birbirimizin işini kolaylaştırmış olacağız.

Buzdolabı Kokusunu Gidermek İçin Püf Noktalar:

Buzdolabı Kokusu Nasıl Gider

Öncelikle buzdolabınızı tamamen boşaltınız. Hem rahat bir temizlik yaparsınız hem de kokuları gidermek için bu önemlidir.

1. Yöntem:

Buzdolabına sinmiş kokularda en etkili yöntemlerden biri sirkedir. Özellikle bu sirkeyi bir tencerede kaynatıp, buzdolabı içine koyun ve kapağını kapatınız.Buharı ile kokuyu içine hapsedecektir. Sonra bir kovanın içine su, sirke karbonat üçlüsü ile temiz bir bez ile dolabın içini siliniz. Eğer halen koku geçmedi ise işleme tekrar devam ediniz.

2. Yöntem:

Ekoloji uzmanı Erkan Şamcı’nın tavsiye ettiği yöntemlerden biri de Türk kahvesidir. Oldukça etkili olan Türk kahvesi tozunu birkaç çay tabağına koyarak buzdolabının farklı raflarına yerleştiriniz.

3. Yöntem:

Buzdolabı kokusu giderme için bir başka yöntem de süttür. Buzdolabınızı sildikten sonra yine birkaç kaba süt koyarak çeşitli raflarına koyarak kokunun gitmesini sağlayabilirsiniz.

4. Yöntem:

Doğal yöntemlerden biri olarak görülen bir başka çözüm yolu ise mangal kömürüdür. Mangal kömürü de buzdolabı kokusunu yok etme de oldukça etkilidir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.