arama

Cam Lekeleri İçin Doğal Temizleme Yöntemleri

Cam lekeleri temizliği ne kadar yapsakta sürekli kirlenen ve emek isteyen bir iştir. Çünkü, elimizde olmayan yağmur gibi bir çok faktör etkilemektedir. Peki cam temizliği için pratik öneriler nedir?
cam lekeleri nasıl temizlenir

Cam Lekeleri Nelerden Kaynaklanır?

Cam silmenin birçok temizlik işlemine göre çok daha zahmetli olduğunu herkes bilir öyle değil mi? Herkes camlarının ışıl, ışıl parlamasını ister zira birçok neden bu noktada camların güzelliğine gölgesini düşürür cam lekeleri oluşur. İşte bu nedenlerden biri de yağmur sularıdır. Her yağmur sonrasında lekeli bir görünümle karşılaşılan camlar oldukça can sıkıcı durumlardan da biri olmaktadır.

Tabi tek nedenin yağmur suları olmadığı cam lekeleri için bir diğer neden ise parmak izleri olacaktır. Özellikle küçük çocukların olduğu evlerde daha çok söz konusu olan lekeler çözümü de gerekli kılacaktır. Bu konuda bir de kireçli sularla silinen camlarda meydana gelen lekelerden bahsetmek gerekir. Zira ne kadar silersem sileyim camdaki lekelere son veremiyorum diyenlerin birçoğu temizlik sırasında tercih ettiği suyun kireçli olmasından ötürü bu sorunu yaşamaktadır.

Cam Lekelerini Nasıl Çıkar?

cam lekeleri nasıl çıkar

Cam lekeleri ile mücadele etmekten yorulan ve bu konuda pratik çözümler arayan kişilerden biri de sizseniz hazır olun. Zira bu konuda en pratik yöntemleri bulabileceğiniz yazımız ile camlarınızdaki lekeler sizin için sorun olmaktan çıkacak. O halde ilk yönteminiz olan gazete kâğıdından sizlere söz edebiliriz.

Camdaki izlere kısa sürede son vermek isterseniz gazete kâğıdını ıslatarak camı silmeniz yeterli olacaktır. Bu konuda tercih edeceğiniz bir diğer yöntem ise camı sileceğiniz suyun içine yumuşatıcı ilave etmeniz olacaktır. Böylece daha kolay bir şekilde sileceğiniz camlar, üzerindeki lekelere de kısa sürede veda edebilecektir.

Doğal Yöntemlerle Cam Lekelerine Son Verebilirsiniz!

Cam lekeleri için tercih edebileceğiniz birtakım yöntemlere yukarıda değinildi. O halde bu konuda başvurabileceğiniz doğal yöntemlere de değinelim ne dersiniz? Mesela limon suyunun bu konuda doğal yöntemler arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Peki, ya sirkeli su? Evet, yanlış duymadınız. Zira sirkeli su da cam lekelerine son vermek isteyenlerin başvurabileceği doğal yöntemlerden biri olacaktır.

Bu konuda bir de karbonattan söz etmek gerekir. Zira karbonatlı su camdaki lekelere son vermek için tercih edilebilecek en eski yöntemlerden de biri olacaktır. Öyleyse ne duruyorsunuz? Camlarınızdaki lekelere son vermek için harekete geçin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.