arama

Fayans Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Fayans Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Ev ya da iş yerlerindeki fayans modelleri dekorasyon ve kullanım açısından önemlidir. Doğru seçim yapmak sonradan sorun çıkmaması için kritik bir konudur.

Nerede Kullanacağınıza Göre Seçim Yapın

Kullanım alanı açısından fayans seçiminde dikkat edilmesi gerekenler en önemli detaydır. Çünkü üzerinde desen olup olmaması, rengi ve genel stil özellikleri mekâna uymalı, bütün olarak tarzı bozmamalıdır. Örneğin mutfakta kullanılacak tezgâh üstü fayanslarla banyo zeminindekiler aynı olmaz. Mutfak tezgahı üzerindeki fayans modelleri ortama uyan şekilde yiyecek içecek deseni barındırabilir. Yani üzerinde daha sıcak detaylar olması muhtemeldir. Model seçenekleri birbirinden farklı olmakla beraber banyolarda zemin daha sade şekilde seçilebilir. Ancak herkesin beklentisinin de değişebileceğini dikkate almak önemlidir.

Firma Devamını Üretecek mi, Araştırın

Önemli bir kriter, fayansı satın alacağınız firmanın ürünün devamını üretip üretmeyeceğidir. Özel tasarım bir ürün aldığınız zaman fayans satan firma eğer devamını üretmiyorsa, olası bir hasarda yenilemek gerektiğinde zarara uğrayabilirsiniz.

Firma ve Seçenekleri İyi Araştırın

Fayans modelleri arasından seçim yaparken hem model hem de firma üretim kalitesini araştırın. Böylece kısa süre sonra yenilemek zorunda kalmazsınız. Yani maddi açıdan artıda olmak, uzun süre sorunsuz fayans kullanmak için önceden internet araştırması yapabilir, tanıdıklarınızdan fikir edinebilirsiniz. Tasarımda karar veremediyseniz hangi modellerin her yere daha uygun olduğuna bakabilirsiniz. Önceden hazırlık yaparak bir ürün almak, genellikle artı katar. Ayrıca fiyat kalite uygunluğu bakımından da sağlıklı sonuçlar alma şansınız olur.  Aynı ürün farklı yerlerde değişik fiyatlardan da satılabilir. Yani indirimleri kaçırmamak için de araştırma yapmak iyidir.

Kolay Temizleniyor mu, İşlevsel mi Bakın

Bir firmadan fayans almadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bir detay işlevsel özellikleridir. Fayansın temizliği kolay mı yoksa zaman alıyor mu buna bakabilirsiniz.  Özellikle desensiz beyaz fayans alanlar için temizlik ne kadar pratik olursa o kadar iyi sonuç elde edilecektir. Fayans birleşim yerlerindeki malzeme özellikleri, görsel olarak avantajları gibi detaylar önemlidir. Özel deterjanlara büyük miktarlarda para yatırmak istemiyorsanız bu ayrıntılar da önemlidir. Malzemenin dayanıklılığı gibi konular da önemlidir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.