arama

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

küçük ev dekorasyonu önerileri

Nasıl ki büyük evler için dekorasyon seçenekleri oldukça fazla ise küçük ev dekorasyonu için de pek çok alternatifler mümkündür. Sadece bunun için doğru tasarımları bulmak gerekmektedir. Bir evin dekorasyonunu yapmadan önce mutlaka mimari özelliklerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Bu özelliklerin başında da evin boyutun nasıl olduğu gelmektedir.

Eğer küçük bir eve sahipseler iç dekorasyonda mutlaka bu durum akıldan çıkarılmamalı, yalnızca beğenildi diye odalara sığmayacak mobilyalar alınmaktan kaçınılmalıdır. Ya da bir şekilde sığdırmaya çalışılırsa odalar tıkış tıkış ve ferahlıktan uzak, boğucu bir atmosfere sahip olur. Ve zamanla o mobilyalar için pişman olunur.

küçük ev dekorasyonu önerileri

En iyisi her zaman evin modeline göre uygun bir tasarıma sahip eşyalar seçmektir.  Eğer ev küçük metrekareye sahip ise, akıllı dekorasyon fikirlerinden ilham alınabilir. Küçük ev dekorasyonu için öncelikle metrekareye uygun hareket edilmesi oldukça önemlidir. Bu evlerin dekorasyonu yaparken hem fonksiyonelliği artırmaya hem de evi daha geniş göstermeye öncelik verilmelidir.

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri Nedir?

küçük ev dekorasyonu önerileri

  • Özellikle fonksiyonel niteliği ön plana çıkan ürünler insanların işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Böylece daha az yer kaplayan eşyalar sayesinde daha ferah bir alana sahip olunur.
  • Bir duvarı farklı renge boyamak veya duvara gömülü raflar kullanmak gibi yüzlerce alternatif bulunabilir.
  • Odanın ölçülerine göre özel olarak üretilen mobilyalar küçük evler için vazgeçilemez bir özelliktir. Ve alan tasarrufu sağlamaya yardımcı olur.
  • Aynı mekânda bulunan farklı iki kullanım alanı varsa eğer bunları birbirinden ayırmak için iki alanı farklı ışıklandırmalar ile aydınlatılabilir.
  • Aynı oda eğer birden fazla amaçla kullanılacaksa paravan ve perdelerden de yararlanılabilir.
  • Büyük ve çok sayıda aksesuar kullanmak küçük bir evler için büyük bir hata haline gelmektedir.
  • Odanın yüksekliğini de kullanabilecek şekilde tasarlanan mobilyalar küçük evler için ideal bir seçenektir.
  • Duvar dekorlarıyla işlevsel alanlar açmak küçük evler için önemli bir seçenektir. Çünkü özellikle duvarları boş görmek istemeyenler için oldukça kullanışlı fikirler mevcuttur. Kutu kutu raflarla oluşturulan duvar dekorları, hem dağınıklığı toplar hem de alan açılmasına yardımcı olur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.