arama

Dekorasyonda Yerden Tasarruf Etmenin Yolları

dekorasyonda yerden tasarruf etmek

Dekorasyonda Yerden Tasarruf Etmek Mümkün mü?

Daha az yer kaplayan malzemeler iyi bir dekorasyon için idealdir. Kullanılmayan malzemeleri bir arada toplamak için yer açmak gerekir.

Mutfakta Bol Dolap Olmalı

dekorasyonda-yerden-tasarruf-etmek

Mutfakta yerden tasarruf etmenin yolları ile başlanırsa, bolca dolap yaptırmak mantıklı olacaktır. Çünkü en çok ufak malzeme mutfakta yer alır ve burada duvarları en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.  Ayrıca dolapların kapaklarının iç kısımlarına demir yatay çubuklar ekleterek bu alanları da kullanabilir, tencere gibi kapaklı ürünler için daha da çok yer açabilirsiniz.  Gözenek ve raflı sistem ne kadar çok olursa yer de bu kadar çok artacaktır. Ancak görünürlük durumuna kendi dekorasyon beğenilerinize göre ayarlama yapabilirsiniz.

Yatak Odasında Ek Yer Açmak

dekorasyonda yerden tasarruf etmek

Kıyafet ya da çarşaf yastık gibi malzemeler için yatak odasında ek alan açmak gerekiyorsa yatak altlarını değerlendirebilirsiniz. Dolap seçiminde daha çok gözenek, çekmece kullanılabilir.  Komodini büyütebilir ve birkaç çekmece artı kazanabilirsiniz.  Duvarlarda aksesuar ve bazı malzemelerden tasarruf için raflı bölmeler hazırlanabilir. Bunun dışında kendi bütçeniz ve beğenilerinize göre kendi belirlediğiniz yöntemleri kullanabilirsiniz. Örneğin birçok kişi kullanılmayan malzemeleri elemekte ya da başka bir alana taşımaktadır. Bu şekilde öncelik sırası değiştirilmiş olur. Genel bir tavsiye olarak yatak alacaklar için, alt bölmesi olabildiğince geniş bazalar tercih edilmelidir.

Çocuk Odalarında Ranzalı Sistem

dekorasyonda yerden tasarruf etmek

Odada yerden tasarruf etmek için ranzalı yataklar en ideal çözümlerden biridir. İki çocuk aynı odada kalacaksa bu şekilde yükseklik de değerlendirilmiş olur. Yukarı doğru alan kullanımı önemli bir artı sağlar. Ranzalı sistemler günümüzde giderek daha kapsamlı hale gelmektedir.  Bu nedenle mobilya çekmeceli, gözenekli olan tasarımlardan da faydalanabilirsiniz.

Orta Sehpayı Küçültün

dekorasyonda yerden tasarruf etmek

Salonlarda küçük bir alan varsa ortaya büyük bir sehpa koymanın pek anlamı olmayacaktır. Büyük sehpalar güzel ve pratik görünse de yer kaplamaları nedeniyle geçiş sıkıntısı yaşatabilir. Koltuklarla arasında mesafe olacak şekilde orta sehpayı gerektiğinde kullanmak üzere katlanabilir seçebilirsiniz. Yani şekil değiştirebilir özelliği dekorasyonda yer açmak için ideal olacaktır. Salonda ayrıca raf yaptırabilir, çekmeceleri çoğaltabilirsiniz. Aksesuarları azaltmak da iyi bir seçim olacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.