arama

Yemek Masası Seçimi İçin Neye Dikkat Etmeliyiz?

Yemek Masası Seçimi Yaparken Önce Büyüklüğe Bakılmalı!

Yeni ev kuran ya da evlerinde bulunan yemek masasını değiştirmek isteyen pek çok kişi öncelikle tarzını, rengini sevdiği bir masayı seçme yönünde tercihini yapmak istiyor. Oysa yemek masası seçimi için kişilerin öncelikle evlerinde yemek masalarının kullanım alanı için ayırdığı alanların büyüklüğüne dikkat etmesi gerekiyor.

Hem yemek masasının bulunduğu salon, mutfak ya da yemek odası gibi alanlarda boş ve ferah alanları kısıtlamamak adına hem de rahat bir şekilde yemek yiyebilmek ve oda içinde de estetik bir görünüme sahip olan uyumlu bir masa seçmek adına buna dikkat etmek gerekiyor.

Masanın Boyutlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masanın konulacağı yerin ne kadar büyüklüğe sahip olduğuna öncelikle dikkat edilmesi gereken yemek masası seçimi sırasında yemek masasının rahat şekilde kullanılabilecek bir alanı sunup sunmadığına da dikkat etmek gerekiyor. Burada masadaki bir kişinin masada kullanabileceği alanın 50 cm’den daha küçük olmamasına özen göstermek gerekiyor. Ancak yine de bu rakamın 70 cm’ye çıkması sağlanarak misafirlerin davet edildiği yemeklerde herkesin sorunsuz bir şekilde yemek yemesini de sağlamak mümkün oluyor. Özellikle sandalyelerin de kullanımı ile birlikte hareket kabiliyetini kısıtlayacak bir noktaya kadar daralabilen yemek alanları oluştuğunda kişilerin sıkışık bir şekilde yemek yemesinin önüne geçecek çözümleri üretmek için daha en başında masa seçerken buna dikkat etmek gerekiyor.

Yemek Masası için Ne Kadar Alan Ayrılmalı?

Yemek masalarının tercih edilmesi tamamen kişilerin evde sahip olduğu boş alanlara bakarak yapabileceği bir seçim oluyor. Bu durumda özellikle küçük evlerde yaşayan kişiler yemek masası seçimi noktasında çok daha küçük ve günü kurtaracak çözümler ürettiği gibi mutfakta yer alan küçük ve özensiz masalarda yemek yemeyi de tercih edebiliyor. Küçük evler için pratiklik sağlayan bu husus büyük evlere geçildiğinde anlamsız olabiliyor. Özellikle misafirlerin ağırlandığı günlerde çok daha rahat bir şekilde yemek yemek ve birlikte yemek yerken sohbet etmenin keyfini de çıkarmak adına mutlaka yeterli alanların kişilere bırakılmış olması gerekiyor. Bunun için iki kişilik bir evde 9, sekiz kişilik bir evde ise yaklaşık 14 metrekarenin yemek masasının olduğu bölüme ayrılması gerekiyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI