arama

Misafir Gelmeden Önce Evi Temizlemenin En Pratik ve Kısa Yöntemi

Misafir Gelmeden Önce Evi En Pratik Nasıl Temizleriz?

Misafir geleceğini duyduğumuz anda evde ışık hızında bir telaş başlar. Hele ki önceden haber verilmediyse o zaman tabiri caizse iki ayağımız bir pabuca girer. Bayanlarımızın en korkulu dakikaları o anda başlar. Özellikle çocuğu küçük olan anneler için o dakikalar kabus olur. İşte bu kabusunuza son verecek, misafir gelmeden önce evi temizlemenin ev pratik ve kolay yöntemi olacak bazı fikirleri paylaşmak istedik.

Öncelikle eviniz kirli olduğundan dolayı misafirinize mazeret bulmaktan kaçının. Bunun yerine kısa zamanda nasıl evinizi temizleyeceğiniz konusunda vereceğimiz ipuçlarını kullanın.

Eve misafiriniz geleceği zaman her yerin kusursuz görünmesinden ziyade derli toplu ve evin düzenli görünmesine odaklanın.

Etrafta Bulunan Dağınık Eşyaları Toplayınız

Evin dağınıklığını toplamak için oturma odasından başlayınız. İlk önce etrafta, koltukların üzerinde, yerde, masada bulunan, eşyalarınızı ortadan kaldıracak dolap ya da bir oda belirleyiniz. Eğer ki hepsini yerli yerine koyacak vaktiniz yoksa girilmeyecek bir odanıza (yatak odası, çocuk odası, giysi odası) koyabilirsiniz. Daha sonra misafiri uğurlayınca bu eşyaları yerine yerleştirebilirsiniz. Çocukların oyuncaklarını toplaması için onlardan yardım alabilirsiniz. Eğer ki yardım alacak yaşta değilse, hemen bir sepet yardımı ile aynı anda yorulmadan bütün oyuncakları toplayıp, odasındaki yerine koyunuz.

Zemin Temizliği

Zemin, bir evin kirli olup, olmadığını gösteren yerlerdir biridir. Bundan dolayı misafir gelmeden hemen bir el süpürgesi ya da paspas yardımı ile zemin temizliği yapınız. Bunun içinde misafirinizin gireceği mekanları paspaslamak zaman kazandıracaktır.

Koltuk, Kırlent ve Minderleri Düzenlemek

Misafir gelmeden yapılacak temizlikte koltuk, kırlent ve minderleri düzenlemek gerekir. Kırlent ve minderlerinizi elle kabartıp düzenli şekilde yerleştirmek gerekir. Koltuklarınızı da muntazam duracak şekilde yerlerini düzeltiniz.

Küçük Detayları Unutmayalım

Ayrıntılar küçük detaylarda saklıdır. Özellikle odamızda sehpa ve bazı tozu belli eden küçük süs eşyalarınızı bez yardımı ile siliniz. Ayrıca aynalar, TV ve TV üniteleri de bunlardan biridir.

Her yer bittikten sonra lavaboyu unutmayınız. Son kontrolünüzü de yaparak artık misafiri kolayca evinize davet edip, temiz evinizin keyfini misafirlerle beraber çıkarın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.