arama

Sürgülü Kapı İle Evinizi Ferahlatın

Küçük Alanlı Evlerde Sürgülü Kapı Avantajı

Mimari olarak çok küçük boyutlarda inşa edilmiş stüdyo daire gibi evlerde genellikle evin giriş kapısından itibaren direkt olarak karşınıza küçük bir antre, salon, salona bağlı Amerikan mutfak, evin köşesinden paneller ile ayrılmış yatak odası ve banyo bulunduğunu görebilirsiniz. Ev içerisinde yer alan bu alanları düşündüğünüzde; bir veya iki yatak odası ve bir adet banyo bulunduğunda, bu üç alan için birer adet kapı kullanılması ve bu kapıların bulunduğu bölgelerde eşyaların daha uzak tutulması, bu nedenle de dekorasyonda dar noktaların ve kör noktaların ortaya çıkması gibi bir durum yaşanacaktır. İşte bu gibi bir durum yaşamamak ve dekorasyonu çok daha rahat bir şekilde yaparak evi ferah hale getirmek için sürgülü kapı avantajından faydalanabilirsiniz.

Sürgülü Kapı Sistemleri İle Dekorasyonu Ferahlatın

Evinizde küçük bir yaşam alanı yer alıyorsa, çocuk odası, banyo ve yatak odası gibi alanlara giriş çıkış sağlamak için sürgülü kapı avantajından faydalanarak alanı daraltmadan kullanım oluşturabilirsiniz. Bu kapılar alt ve üst taraftan monte edilen raylar arasında çekilip açılan ve kapanan bir şekilde kullanıldıklarından dolayı sadece açıldıkları zaman duvarın önüne geldiklerinde kapatmış oldukları duvar kısmı dekoratif olarak kullanılamaz. Bunun dışında herhangi bir kısımda daralmaya neden olmadan kullanılabilirler. Özellikle dar alanlı evlerde tasarruf sağlayabilmek ve ferah bir atmosfer oluşturmak için bu kapıları tercih edebilirsiniz.

Sürgülü Kapı Sistemleri İçin Alternatif Öneriler

Evinizde mutfak alanı ayrı bir şekilde bulunuyorsa veya diğer odalar için sürgülü kapı kullanmak istiyorsanız, birçok farklı öneriden faydalanabilirsiniz. Dekorasyonunuza uyum sağlayacak bir şekilde bu kapı sistemlerinde ahşap ürünleri tercih edebilir veya tamamen cam ile oluşturulmuş ürünleri kullanabilirsiniz. Akılcı çözümler oluşturabilmek adına paravan niteliğinde açılıp kapanan ve panellerle oluşturulmuş ürünleri kullanabilir veya daha şık bir tasarım istiyorsanız metal ile camın ya da ahşap ile camın bileşimini tercih edebilirsiniz. Renk tercihlerinde evinizin dekorasyonuna uyumlu şekilde beyaz, mavi, siyah, kahverengi gibi renkleri tercih edebilir ve bu dekorasyon sistemleri ile uyumlu şekilde klasik rustik kapılar ya da yöresel dekorasyonlar kullanabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.