arama

Çiçekler Evde Nereye Konulmalıdır?

çiçekler evde nereye konulmalıdır

Yatak Odasına Çiçek Koymayın

Tamamen doğal eşyalar olması ve ilgi gösterildiğinde kişinin bir bağ kurmasına sebep olduğu çiçekler evlerde dekorasyon ürünleri olarak doğru kullanıldığında çok şık görünümlere sahip olan ürünler olabiliyor. Ancak bu durum çiçeklerin içerisinde yatılan odalarda yer alması ile birlikte tam tersine çok zehirli bir halin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor.

Evde çiçek bulundurmak uzmanlar tarafından kişilerin mutlaka dikkatli olması gereken bir alan olarak tanımlanıyor. Özellikle bitkilerin gece vakitlerinde oksijen vermek yerine karbondioksit açığa çıkardığı dikkate alındığında insanların bu durumdan olumsuz etkilenebileceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra bitkilerin buharlaşma veya yapraklarından salgıladıkları maddelerle de insanların sağlığına zarar verebileceği belirtiliyor.

Evde Çiçekler Nasıl Kullanılmalı?

çiçekler evde nereye konulmalıdır

Çok sevdiği için evde çiçek bulundurmak konusunda ısrarlı olan kişiler hakkında uzmanlar bunu gerçekleştirmenin mümkün olduğunu ancak bazı önemli noktalara ısrarla dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Bunlar arasında ilk dikkat edilmesi gereken şey doğru bitki seçiminin yapılması oluyor. Yine yatılacak odalarda çiçeklerin bulunmasının önüne geçerek kimi kimyasalların kullanımı ile çiçekleri insanlara zarar verecek noktadan uzaklaşmak mümkün olsa da yine de buna gerek kalmayacak bitkilerin seçilmesine odaklanmak gerekiyor.

Şekilleri ve görünümleriyle evlerde bulunması istenilen bitkileri tercih etmek yerine fesleğen gibi yaşam alanlarına sinek ve sivrisinek gibi canlıların girmesini önleyebilecek olumlu etkilere sahip olan ve doğru yerde kullanıldığında herhangi bir olumsuz etkisi bulunmayan çiçeklerin tercih edilebileceği belirtiliyor.

Bitkiler Zehirlenmeye Yol Açabilir

Görünümleri ile çok masum görünen çiçekler evlere dekorasyon anlamında şıklık katarken kişilerin zehirlenmesine de sebep olabilmektedir. Özellikle sayılarının fazlalaştığı durumlarda zehirlenme olasılığı da artmaktadır. Çoğu zaman bitkileri yemek ya da doğrudan onlara temas etmek şeklinde gerçekleşen zehirlenme ya da olumsuz olarak etkilenme halleri sadece evde çiçek bulundurmak sonucunda da kendini gösterebiliyor.

Özellikle çocuklu ailelerin evlerinde bulunan çiçekler söz konusu olduğunda çocukların sürekli olarak bu çiçeklerle temasa girebileceği ve hatta çiçeklerin yapraklarını ısırıp yiyebilecekleri de dikkate alınırsa bazı bitkilerin evlerde bulunmasına dikkat edilmelidir. Bunlar arasında nergis, duvar sarmaşığı, çiğdem, sarı salkım, ortanca gibi çiçekler bulunmaktadır.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.