arama

Evinizde Simetrik Düzen Yakalayın

Evinizde Simetrik Düzen Yakalayarak Konfor Elde Edin

Evinizde düzenli bir yaşam ortamı oluşturmak, daha huzurlu ve dinlendirici bir hayat geçirmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle ev dekorasyonu gerçekleştirirken uyum ve simetri önemli konuların arasında yer almaktadır. Örneğin salon ortamında simetrik düzen sağlanması ile birlikte çok daha huzurlu ve uygun bir yaşam ortamı elde edilebilir. Simetri bir kompozisyon oluşturarak tüm tasarımlarda fiziki olarak veya hayali olarak mutlaka yer almalıdır. Özellikle ev dekorasyonunda geleneksel ve tarihi tarzları için simetri mutlaka bir parça oluştur.

Evinizde dekorasyon oluştururken simetrik bir şekilde tüm eşyalarınızı kullanmanız ve dekorasyonu bu yönde oluşturmanız sizin için çok kolay olacaktır. Örneğin evin bir tarafında kanepe yer alıyorsa karşı tarafında simetri oluşturacak şekilde 2 adet tekli koltuk ve 1 adet orta sehpa ile bu uyumu oluşturabilirsiniz.

Simetrik Düzen Oluştururken Nelere Dikkat Etmelidir?

Evinizde uyguladığınız dekorasyon tarzına göre simetrik düzen elde etmek istiyorsanız, bu uygulamayı gerçekleştirirken öncelikle kullandığınız alanın boyutlarını göz önünde bulundurmalı ve hayalinizde bir dekorasyon oluşturmalısınız. Simetri, ferah ve rahatlatıcı bir ortam oluşturmakla birlikte eşyalarınızı daha uygun bir şekilde kullanmanızı sağlar. Öncelikle ortamda simetri yaratabilmek için orta noktayı belirlemeli ve bu orta noktaya göre sağ ve sol bölgeleri belirleyerek dekorasyona başlamalısınız. Orta noktayı sabitleyecek ve ortaya çıkaracak bir şekilde ayna veya kanepe gibi bir eşya kullanabilir ve bu merkez etrafında simetrik bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Simetrik Düzen İle Elde Edebilecekleriniz

Evinizde oturma odası, salon, yatak odası, yemek odası ve yatak odası gibi alanlarda simetrik düzen sağlamak ile birlikte eşyaların çok daha çerçeveli bir yapı ile kullanmasını sağlayabilirsiniz. Salon ortamında şömine kullanıyorsanız şöminenin üst tarafında simetrik bir şekilde raflar kullanabilir, şömineyi orta merkez baz alarak etrafında simetrik şekilde koltuk takımı kullanabilir veya dekoratif süslemeler yapabilirsiniz. Yatak odanızda parçalı bir şekilde karyola, yatak, komodinler, şifonyer, etajer ve gardırop gibi parçaları simetrik bir şekilde yerleştirilerek hem daha ferah bir kullanım hem de daha optimal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.