arama

Garajınızda Saklanmaması Gereken 7 Şey

Garajınızda Saklanmaması Gereken Şeyler Nedir?

Alternatif depolama alanlarından biri de evinizin garajıdır. Özellikle garajınız gereğinden fazla büyükse, birçok eşyamız için bu mekan çok kullanışlı olmaktadır. Dolayısıyla evde sığdıramadığımız fazlalıklar için garaj deposunu kullanmak bizim için pratik olmaktadır. Fakat şu da bir gerçek ki her ne kadar güzel bir depolama alanı olsa da her şeyi garajınızda saklamanız mümkün değil. Garajınızda saklanmaması gereken 7 şeyi ise şöyledir:

1- Boyalarınız

Hemen hemen bir çoğumuzun evinde yarım kalan boylarımız bulunur. Fakat boyalarınızı saklamak için en iyi yer garajınız değil. Boyalarınızı garaj zemininde saklarsanız, kışın soğuk ve nemli olacağından bir dahaki sefere kullanmanız mümkün olmaz. Özellikle zeminde duran boyalar, raflarda duran boyalardan daha çabuk bozulur.

2- Ahşap Mobilyalar

Evimizde zaman zaman fazlalık mobilyalar bulunur. Bunların başında masalar, ahşap mobilyalar gelir. Fakat ahşap mobilyalar içinde garaj iyi bir depolama alanı olmaz. Ahşabın içindeki lifler nem seviyesi arttıkça şişer, küflenir ve büzülür. Böylece ahşap mobilyalarınızın yapısı bozulur zamanla kırılır ve çürür.

3- Yiyecek ve İçecekler

Özellikle kış için hazırlanan konserveleri saklamak için garaj tercih edilir. Oysa bu tamamen yanlış bir seçim. Haşereler ve böcekler yemek kokusunu çok sevdiklerinden dolayı konservelere, yiyecek ve içeceklerinize zarar verebilir.

4- Kitaplar

Bir kitap kurdu iseniz ve kitaplarınız sizin için vazgeçilmez ise o halde onları saklamak için asla garajı tercih etmeyin. Kitaplar ahşabın nemde etkilendiği gibi, onlarda neme karşı koyamaz ve zamanla yıpranır.

5- Elektronik Eşyalar

Eski bir buzdolabı, kahve makinesi, televizyon veya bilgisayar gibi elektronik eşyalarınızı satmak için ya da çok fazla kullanmadığınız için garajda tutuyorsanız, hava değişiminden dolayı bu ürünler de etkileyecektir. İç kısımlarında oluşan nemlerden kolayı küflenme olur ve eşyalarınız çalışmaz.

6- Buzdolabı

Garajda tutulan bir buzdolabı yiyecekleri doğru sıcaklıkta tutması için fazla enerji harcayacaktır. Dolayısıyla oradaki hava farklılığından dolayı fazla enerji harcar ve bu da faturanıza artı değer katar.

7- Yazlık Kıyafetler ya da Kışlık Kıyafetler

Yazlık ya da kışlık kıyafetler de zaman zaman garaja konulmaktadır. Oysa garaj hiçte mantıklı bir seçim değildir. Çünkü haşereler ve nemde kıyafetleriniz bozulur ve çok kötü bir koku oluşabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.