arama

Çocuk Odası İçin En Güzel Depolama Fikirleri

Çocuk Odası İçin En Güzel Depolama Fikirleri

Çocuk Odası Düzeni Çok Önemlidir

Çocuk odası, evinizin en çok dağılan ve karışıklığın hiç bitmediği alanlardan biridir. Oyuncaklar, kitaplar, kalemler, boyalar, kıyafetler ve daha sayamadığımız birçok eşya… Anne ve babalar için hem de çocuklar için bu odanın bir düzene girmesi şart. Bunun içinde çocuk odası için en güzel depolama fikirlerini sizlere sunuyoruz. Bu fikirlerden yola çıkarak çocuk odası için depolama alanları oluşturup, dağınıklığı ortadan kaldırmak mümkündür.

Peki Çocuk Odası Düzenini Nasıl Sağlarım?

1- Dolaplı Yataklar

Çocuk Odası İçin En Güzel Depolama Fikirleri

Yeni tasarım olan ve ranza modelini andıran, fakat alt kısmı raflardan, dolaplardan oluşan yatak modelidir. Oldukça kullanışlı olan bu tarz yataklar sayesinde kitaplarını, oyuncaklarını depolamak mümkün olmaktadır.

2- Uzun Kare Bölmeli Dolaplar

Çocuk Odası İçin En Güzel Depolama Fikirleri

Bu tarz dolap modellerine anaokulu ve kreşlerde rastlarsınız. Kapaklı ya da kapaksız olan bu dolaplar sayesinde çocuğunuzun oyuncaklarını gruplar halinde dolaplara koyup, hem onun zihinsel gelişimine katkı sağlarsınız, hem de dağınık görüntüyü ortadan kaldırırsınız. Üzerine hangi dolaba ne konulacağını hatırlatacak küçük kağıtlar kullanabilirsiniz.

3- Duvar Rafları

Çocuk Odası İçin En Güzel Depolama Fikirleri

Son yıllarda dekorasyonda da önemli yere sahip olan duvar raflarını çocuk odasında da kullanabilirsiniz. İster yatak başlığının üzerine, ister yan kısmının üzerine duvar rafları yaparak pelüş oyuncaklarını, kitaplarını sıralayıp, düzenli ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

4- Oyuncak Saklama Sepetleri

Oyuncakları toplu halde durmasını sağlayacak en güzel ürün, oyuncak saklama sepetleridir. Bu ürünün farklı modelleri vardır. Çocuğunuzun oyuncak fazlalığına göre istenilen sepetlerden alıp, tüm oyuncakları bu sepete biriktirebilirsiniz.

5- Depolama Kutuları

Çocuk odası depolama fikirlerinden biri ve çok tercih edilen depolama kutuları olmaktadır. Özellikle her yere koyabileceğiniz bu depolama kutuları sayesinde fazlalıkları gruplandırarak koymanız mümkündür. Bu ürünler mağazalarda satılsa da kendinizde karton kutuları güzel bir kaplama kağıdı ile kaplayıp, depolama kutusuna dönüştürebilirsiniz. Üzerine hangi kutuda neler olduğunu yazınız. Bu kutular da ister zeminde ister kitaplık rafında, yatak-baza altında ya da çalışma masasında bulundurmak mümkün. Hatta daha modern tarzda yapılmış çekmeceli kutuları bulunan mobilyalarda vardır. Fiyatları da makul olup, yaklaşık 80-120 TL arasında değişmektedir. Böylece çocuk odasında bu farklı fikirler, sayesinde dağınıklığa elveda…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.